​10 Shtëpitë më të shtrenjta të yjeve të futbollit (Foto)

Futbollistët njihen për jetën luksoze dhe parat e majme që marrin në klubet që përfaqësojnë. Këto janë 10 shtëpitë më të shtrenjta të futbollistëve.

10) Lionel Messi ($2,5 million )

Lionel Messi është konsiderohet të jetë futbollisti më i mirë i të gjitha kohërave. Shtëpia e tij është me vlerë miliona , por vlera e saktë nuk dihet. Ai përfshin një teatër privat, një banjë dhe një katran futbollit shtëpie. Messi është në procesin e ndërtimit të një shtëpi të re në formën e një futbolli.

10

9) Kaka ($3 million)

Kaka zotëron një shtëpi ft 1.500 katrore në Madrid . Ajo ka një palestër , një pishinë të brendshme dhe një garazh gjashtë – makinë . Ai e bleu pronën në vitin 2009 kur ai u transferua në Titans La Liga Real Madrid nga Milani . Aktualisht kjo shtëpi është duke u marrë me qira nga Gareth Bale për një qira mujore prej $ 16,000 punonjës.

9

8) Andres Iniesta ($4.6 million)

Rezidencë e yllit të Barcelonës, Andres Iniestas, ka pesë dhoma gjumi, është ndërtuar në vitin 2005. Ajo ka një pishinë dhe një kishëz. Edhe pse kjo shtëpi e vogël duket nga jashtë , kjo është e gjerë brenda.

8

7) Mario Balotelli ($4.86 million)

Mario Balotelli nuk jeton në këtë shtëpi më që vlen 4.86 milion dollar. Balotelli edhe më tej mban këtë shtëpi edhe përkundër se nuk jeton. Aty ka një pishinë, një teatër privat, një bodrum vere, katër dhoma gjumi e banjo.

7

6) Cirstiano Ronaldo ($6 million)

Kjo është shtëpia e Ronaldos në Mancester pasi ajo në Madrid nuk dihet saktë çmimi i saj. Shtëpia përfshin një sauna, një teatër privat, një palestër, një pishinë dhe një akuariumi.

6

5) John Terry ($7 million)

John Terry bleu ish shtëpinë e lojtar golfi Colin Montgomerie për 7 milionë dollar pas shitjes shtëpinë e tij nëntë dhoma gjumi, dhe shtëpinë e tij origjinale në Oxshott, Surrey. Terry ka një prirje për të bërë të holla duke shitur shtëpitë e tij. Ai shiti një nga pallate e tij në Surrey vitin e kaluar për Sultan bin Mohammed al- Naamani. Ai përfitoi nga ajo shitje rreth 16 milionë dollar nga kjo shitje.

5

4) Frank Lampard ($10.5 million)

Frank Lampard ka vënë në shitje shtëpinë e tij që kushton 10 milion e 500 mijë dollar. Kjo është një nga dy shtëpitë që ai ka në pronësi. Ajo përmban nëntë dhoma gjumi, dymbëdhjetë banjo, një pishinë, një fushë tenisi.

4

3) Wayne Rooney ($17.83 million)

Rezidencë neo – gjeorgjian e Rooneyt ishte ndërtuar në vitin 2004. Ajo ka një teatër privat, një pishinë të madhe, statujat greke, dhe nëndhe ngrohje për lëndinë.

3

2) David Beckham ($20 million)

Edhe pse David Beckham është në pension, ai është një njeri i famshëm i pasur dhe i fuqishëm. Ai e bleu këtë shtëpi në vitin 1999. Ajo ka një kishëz, një studio regjistrimi dhe një katran futbollit.

2

1) Didier Drogba ($21 million)

Vlera neto Rezidencë e Didier Drogbas, ka tetë banjo, shtatë dhoma gjumi dhe një dhomë trofe me një çmim prej 21 milionë dollarëve./express/

1