​ESPN: Këta janë 10 portierët më të mirë në botë (Foto)

David de Gea është portieri më i mirë i këtij edicioni në botë.

ESPN ka përzgjedhur 10 portierët më të mirë të këtij edicioni, ku më i miri sipas tyre është spanjolli, David de Ga.

Në vendin e dytë është portieri i Juventusit, Gianluigi Buffon, ndërsa top pesëshen e përmbyllin, Manuel Neuer, Hugo Lloris dhe Keylor Navas.

Në listë po ashtu janë edhe Petr Cech, Samir Handanovic, Thibaut Courtois, Joe Hart dhe Kasper Schmeichel.