​Ja 24 skuadrat, 4 grupet dhe shorti i Euro 2016 (Foto)

Suedia dhe Ukraina janë dy kombëtaret e fundit që janë kualifikuar në Euro 2016

Tashmë dihen 24 kombëtaret që do të marrin pjesë në Kampionatin Evropian që do të mbahet vitin e ardhshëm në Francë.

Përveç kombëtareve, tashmë dihet edhe renditja e tyre nëpër grupe, ku Kombëtarja jonë, Shqipëria renditet në grupin e katërt, së bashku me Turqinë, Irlandën, Islandën, Uellsin dhe Irlandën Veriore.

Shorti për fazën e grupeve të Euro 2016 do të mbahet me 12 dhjetor të këtij viti. /Express

euro_1447798182-1878514