​Ky është formacioni i ëndrrave sipas Benitez, injoron Messin (Foto)

Goal.com ka publikuar formacionin e ëndrrave të zgjedhur nga Rafa Benitez

Trajneri i Real Madridit, Rafa Benitez, ka befasuar me formacionine ëndrrave duke futur plotë pesë lojtarë të Liverpoolit, në mesin e tyre edeh Alvrao Arbeloan.

Treshja sulmuese përbëhet nga Ronaldo, Torres dhe Hazard. Edhe Benitez, sikurse Jose Mourinho, ka zgjedhur gjithë lojtarët me të cilët ka punuar e vazhdon të punojë, jashtë kësaj liste ka mbetur katër herë më i miri në botë, Lionel Messi. /Express

benitez_1447625049-3796849