​Publikohen pamjet e shpërthimit në metro në Stamboll (Video)

Video xhirimet e kamerave të sigurisë tregojnë momentin e shpërthimit te një metro në “Bajrampasha” në Stamboll është publikuar në Youtube.

Xhirimet tregojnë momentin e shpërthimit për të cilin besohet se është ndërtuar me dorë.

Shpërthimi ka shkaktuar panik në metro dhe disa njerëz janë lënduar.

Mediat turke raportojnë se ka edhe të vdekur. /KP/

https://youtu.be/_cFV0mALsjQ