11 lojtarët më të ndytë këtë edicion në Ligën e Kampionëve

Goal.com ka treguar 11 lojtarët më të ndyrë këtë edicion në Ligën e Kampionëve.

Fernandinho i Manchester Cityt është futbollisti më i ndyrë këtë edicion në Ligën e Kampionëve, pasi në 10 ndeshje ka shkaktuar 32 faula.

Në vendin e dytë është Casemiro i Realit me 22 faula, ndërsa top pesëshen e përmbyllin, Vidal, Neto dhe Paul Pogba.

Lista e 10 futbollistëve më të ndyrë:

1.       Fernandinho – 32 faula

2.       Casemiro – 22

3.       Vidal – 20

4.       Neto – 20

5.       Pogba – 19

6.       Gabi – 19

7.       Almeida – 19

8.       Matuidi – 17

9.       Jong – 17

10.   Alves – 16

11.   Depoirte – 16