29 raste të reja pozitive me COVID-19 në Kosovë 

29 qytetarë kanë rezultuar të infektuar me koronavirus gjatë 24 orëve të fundit nga 148 mostra të testuara, ka njoftuar Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ndërsa nuk është raportuar për të vdekur me COVID-19.

Në raportin 24 orësh, gjithashtu bëhet e ditur se 31 qytetarë janë shëruar nga infeksioni SARS-CoV-2, transmeton Gazeta Shneta.

Ndërsa të raportuar janë dhe 18 qytetarë të hospitalizuar sipas njoftimit të IKSHPK-së.

Aktualisht në nivel vendi janë 175 raste aktive me COVID-19. /Gazeta Shneta/

The post 29 raste të reja pozitive me COVID-19 në Kosovë  appeared first on Gazeta Shneta.