8 deklaratat më qesharake të Ibrahimoviç

Të gjithë e njohim për driblimet dhe golat fantastik të shënuar. Por karriera e tij karakterizohet edhe për deklaratat e tij të çuditshme. Ne ju sjellim ato më qesharaket

1.Kur u pyetën për të lënë klubin Malmo dhe të shkojnë në provë te Arsenal, Suedezi këmbënguli: “Zlatan nuk bën audicione.”

2.Pas humbjes në play-off për Kupën e Botës 2014, Zlatan pohoi: “Një gjë është e sigurt, një Kupë e Botës pa mua nuk është asgjë për tu shikuar, kështu që nuk pritja për Kupën e Botës.”

3.Kur u pyetën lidhur me thashethemet se ai sapo kishte blerë një Porsche, me edicionin të kufizuar: “Absolutisht jo. Unë kam marrë një avion, ai është shumë më e shpejtë. ”

4.I pyetur për mendimin e tij se a do ta mund Suedia Portugalinë në vitin 2010: “Vetëm Zoti e di … dhe ju jeni duke folur me atë tani.”

5.Kur u pyet se çfarë ai e bleu gruas së tij për ditëlindjen e saj, golashënuesi pohoi: “Asgjë, ajo tashmë ka Zlatan”.

6.I pyetur nga një gazetar femër në lidhje me seksualitetin e tij, ai iu përgjigj: “Eja në shtëpinë time dhe do ta shohim nëse unë jam homoseksual. Dhe sjelle motrën tënde.”

7.Gjetja e një vend për të jetuar në Paris, kurrë nuk ka qenë e vështirë për Zlatan: “Ne jemi në kërkim për një apartament [në Paris]. Nëse nuk gjeni ndonjë të mirë, atëherë unë ndoshta do të blej një hotel.”

8.Kur luante për Ajax, Zlatan nuk ishte shumë i impresionuar nga mbrojtësi i Liverpoolit, Henchoz: “Fillimisht kam shkuar majtas, edhe ai erdhi majtas. Pastaj unë shkova të djathtas, edhe ai djathtas. Pastaj unë shkova përsëri majtas, ndërsa ai shkoi për të blerë një hotdog. ”

9.Kur John Carew i quajti disa nga aftësitë e Zlatan si ‘të pakuptimta’, ai natyrisht ia ktheu: “Çfarë mundet të bëjë Carew me futboll, unë atë mund ta bëjë me një portokalli.”