AAK i është bashkuar edhe Shpend Ahmeti (Foto)

Konferencës së organizuar nga AAK-ja, ku temë diskutimi është zhvillimi ekonomik, i është bashkuar edhe njëri nga njerëzit më me ndikim të Lëvizjes Vetëvendosje, Shpend Ahmeti.

Ndryshe, VV dhe AAK para disa ditësh i kanë ndarë rrugët e tyre, pas 6 muajsh bashkim në një bllok opozitare, raporton Gazeta Blic.

Siç ka raportuar Gazeta Blic ndarja e tyre përfundimtare ndodhi më datë 25 mars, kur VV kërkoi që të pranohej Alterantiva, ose do të anulohej protesta./ Gazeta Blic

13045646_991487680938292_2093984829_n-2-262x300