Ambasada e Rusisë tallet me Turqinë [foto]

Gjatë kësaj jave tensionet ndërmjet Rusisë dhe Turqisë janë rritur pas rrëzimit të aeroplanit rus nga ana e Turqisë në kufirin turko-sirian.

Ambasada e Rusisë në Britani të Madhe ka postuar një karikaturë në Twitter, përmes së cilës është tallur me Turqinë, shkruan Independent.

“Përkujtimi i qindvjetorit të Luftës së Parë Botërore: poster arti spektakolar rus nga viti 1915”, ka shkruar ambasada e Rusisë, transmeton Koha.net.

Në poster është paraqitur një ushtar rus, i cili tallet me një muzikant turk, të cilit i ka marrë daullen.

russian