Armando Broja sfumon Milanin, është çështje kohe kthimi te Chelsea

Armando Broja ka qenë në qendër të vëmendjes së mediave italiane ditët e fundit. Sulmuesi shqiptar kërkohet nga Milani, që po këmbëngul për ta veshur kuqezi. Chelsea e ka refuzuar ofertën e “djallit”, ndërsa së fundmi është vetë lojtari që ka sfumuar këtë pistë.

Broja ka shpërndarë një postim në “Instagram”, ku shihet duke kryer stërvitje me Chelsea-n. Rekuperimit po i vjen fundi dhe mbetet çështje kohe rikthimi i tij në fushë me fanellën e bluve të Londrës./Halit Delibashi-Sport Ekspres/