Arrestohet nëna “monstër”, vrau foshnjën 1 vjeç dhe plagosi rëndë djalin 4-vjeçar

Policia turke ka arrestuar një grua në rrethin Gündoğmuş të Antalias, e cila akuzohet për vrasjen e foshnjës së saj dhe plagosjen e djalit të saj 4-vjeçar.

Sipas informacioneve të marra, ekipet e shëndetësisë dhe të xhandarmërisë, të cilët kanë shkuar në një shtëpi në lagjen “Balkaya”, kanë hasur në kufomën e 1-vjeçarit M.Ç. Ndërkohë, në një dhomë tjetër, është gjetur djali 4-vjeçar, i cili është dërguar në spital.

Trupi i foshnjës, i cili u konstatua se ishte mbytur në ekzaminimin e parë, u dërgua në Institutin e Mjekësisë Ligjore të Antalisë për obduksion. Fëmija i plagosur pas mjekimit iu dorëzua organeve të Drejtorisë Krahinore të Familjes dhe Shërbimeve Sociale.