Boksieri “i çmendur” amerikan: Do ta shkatërroj Fyru-n

Tyosn Fury, pasi ka mposhtur Vladimir Klitschon ka në dorë titullin kampion në boks për peshat e rënda.

Fury ka nisur të marrë edhe ofertat e para për mbrojtjte të titullit që disponon.

Deontay Wilder ka shkruar në llogarinë e tij në Twitter “Të pashë Fury. Dua të ndeshem me ty”.

Pas kësaj, Fury i ka kthyer përgjigje në Twitter Wilderit, duke i thënë se do tia japë një shans të dytë Klitschos.

Wilder ka një karrierë të jashtëzakonshme. Në 29 ndeshje ai ka 29 fitore dhe asnjë humbje/preshevajone