Bosnja merr vetëm një barazim

Në ndeshjen e vlefshme për kualifikime për Europianin “FRANCE 2016” në Play-Off Bosnja u takua me Rep.e Irlandes .

Ndeshja ishte shumë e tensionuar dhe shumë e kujdeseshme nga të dyja skuadrat ,vlen të theksohet se në pjesën e dytë mjegulla i vershtersoi lojen e mirë skuadrave .

Në minuten e 82 e para kaloi ne epersi skuadra musafire me Robert Brady ,ndersa 3 minuta me vone Edin Dzeko barazoi gjithqka dhe po me kete rezultat perfundoi ky takim.