Champions League: Sonte zhvillohen ndeshjet e grupit E, F, G dhe H

Sonte zhvillohen ndeshjet e rradhes në Champions League në grupet E,F,G dhe H.

Takimi më interesant pritet të zhvillohet në Cam Nou, në mes Barcelonës dhe Romës kuadër të grupit E.Barcelona vjen e motivuar pas El Clasicos dhe fitores së thellë në fundjav ndaj Realit, derisa Roma kërkon pikë në këtë përballje pasi gjendet në vendin e 2-të në grup por e rrezikuar nga B.Leverkusen dhe BATE Borisov, që gjenden në pozitat 3 dhe 4.

Formacionet jo zyrtare:

Barcelona (4-3-3):Marc-Andre ter Stegen, Gerard Pique, Daniel Alves, Jordi Alba, Thomas Vermaelen, Sergio Busquets, Andres Iniesta, Sergi Roberto, Luis Suarez, Lionel Messi, Neymar.

Roma (4-3-3):Wojciech Szczesny, Antonio Ruediger, Lucas Digne, Maicon, Konstantinos Manolas, Radja Nainggolan, Daniele De Rossi, Alessandro Florenzi, Edin Dzeko, Iago Falque, Miralem Pjanic. /gazetaLIRIA/

Ndeshjet e tjera që zhvillohen sonte janë:

Grupi E:

20:45 BATE Borisov ? – ? Bayer Leverkusen
20:45 Barcelona ? – ? Roma

Tabela Grupit: E

1.Barcelona 10 pikë,
2.Roma 5 pikë,

3.Bayer Leverkusen 4 pikë,
4.BATE Borisov 3 pikë,

Grupi: F

20:45 Arsenal ? – ? Dinamo Zagreb
20:45 Bayern Munich ? – ? Olympiakos

Tabela Grupit: F

1.Bayern Munich 9pikë,
2 Olympiakos 9pikë,

3 Dinamo Zagr 3pikë,
4 Arsenal 3pikë,

Grupi: G

20:45 FC Porto ? – ? Dynamo Kyiv
20:45 Maccabi Tel Aviv ? – ? Chelsea

Tabela Grupit: G

1.FC Porto 10 pikë,
2 Chelsea 7 pikë,

3 Dynamo Kyiv 5 pikë,
4 Maccabi Tel Aviv 0 pikë,

Grupi H:

20:45 Zenit St. Petersburg ? – ? Valencia
20:45 Lyon ? – ? Gent

Tabela Grupit: H

1 Zenit St. Petersburg 12 pikë,
2 Valencia 6 pikë,

3 Gent 4 pikë,
4 Lyon 1 pikë,