Cristiano Ronaldo “dërgon” lojtarin e Manchester United-it në Shqipëri: Nëse vjen Greenwood-i këtu, iki unë

Mason Greenwood e ka mbyllur kapitullin e tij te Manchester United-i pas akuzave për përdhunim të ngritura karshi tij. Lojtari anglez u përfol për një kalim në Arabinë Saudite, ku e kërkonte Al Nassr-i. Por verdheblutë janë tërhequr për shkak të Cristiano Ronaldos.

Ky i fundit i ka vënë kusht Al Nassr-it se duhet të zgjedhë mes tij dhe Greenwood-it. Djaloshi 22-vjeçar u shpreh se karriera e Ronaldos vd.iq në momentin kur u transferua në Arabinë Saudite, çka nuk i ka pëlqyer aspak 5 herë fituesit të Topit të Artë. Kushti i vendosue nga Ronaldo për Al Nassr-in e dërgon Greenwood-in më peanë Shqipërisë, pasi Dinamo ka shfaqur interes për shërbimet e tij./Halit Delibashi-Sport Ekspres/