Digjen veturat e gazetares dhe togerit të policisë në veri

Dy automjete, Renault Megane dhe Ford, janë djegur mbrëmë pas mesnate në veri, bëjnë të ditur burime të KP-së.

Sipas këtyre burimeve, mjetet janë djegur qëllimshëm nga persona të panjohur.

“Automjeti Reno Megane i cili është djegur rreth orës 3:30 të mëngjesit në fshatin Kajkovo të Leposaviqit është pronë e togerit të Policisë së Kosovës, Zoran Radunoviq, ndërsa Fordi që është djegur pas orës 2:00 të mesnatës në veri të Mitrovicës, është pronë e gazetares Nevenka Mediq, e cila punon në portalin Kossev”, kanë thënë burimet.

Ngjarjen e ka konfirmuar për KP-në edhe zv. Drejtori i policisë për rajonin e veriut, Besim Hoti.

Ai ka precizuar se automjeti Renault Megane nuk është pronë e togerit Radunoviq, por e djalit të tij.

Sipas tij, nuk dihet ende autori ose autorët e këtyre incidenteve, por policia ka dalë menjëherë në vendngjarje dhe është duke zhvilluar hetimet.