Dua Lipa në listën e BBC për yjet në ngritje

Këngëtarja shqiptare Dua Lipa po vazhdon ngritjen e saj në skenat ndërkombëtare.

Në një listë të publikuar nga njëra nga mediat më të mëdha në botë, BBC, e cila ka renditur yjet e rinj që priten të ngriten lart në vitin 2016-të, është edhe emri i Dua Lipës.

BBC ka folur për këngëtaren shqiptare duke treguar biografinë e saj si një shqiptare nga Kosova, e cila është shkolluar në “Sylvia Young Theatre School”.

Projekti i saj i fundit i titulluar “Be the one” po vazhdon ngritjen e tij dhe nëse parashikimet e medias prestigjioze dalin të sakta së shpejti do të shohim një Rita Ora të dytë nga Kosova. /Telegrafi/