Edhe Luan Krasniqi e kishte rrahur Wladimir Klitschkon (VIDEO)

Ndoshta dikush e di e dikush jo, por Luan Krasniqi e kishte mposhtur kampionin e shumëfishtë botëror, Wladimit Klitschko, i cili pësoi humbje sonte nga Tyson Fury, pas qëndroi 11 vjet i pamposhtur, shkruan Zëri.

Në boksin amator, të dy boksierët ishin përballur në mes vete dhe më i fortë kishte dalë junikasi i jonë. Më pas, Klitschko u bë i pamposhtur në boksin profesionist, por Krasniqi mund të mburret me fitoren ndaj ukrainasit, përcjell Zëri. /zeri/