Fillojnë përgatitjet e opozitës për manifestim në Gjilan

Partitë opozitare Vetëvendosje, AAK dhe NISMA mbajnë sotë manifestimin kundër marrëveshjes për formimin e asociacionit të komunave me shumicë serbe dhe demarkacionin e kufirit me Malin e Zi në Gjilan.

Aktivistë të partive opozitare kanë filluar përgatitjet e para për manifestimin që do të mbahet sot në ora 13:00 para teatrit të qytetit të Gjilanit. Manifestimi në Gjilan organizohet pas dy manifestimeve paraprake në Prishtinë dhe në Gjakovë. transmeton Gazeta Liria.

opozita gjilan

opozita 2