Formacioni i Kosovës ndaj Shqipërisë

Kosova do të luajë me formacionin tashmë që jemi mësuar ta shohim 4-2-3-1.

Në portë pritet të jetë kapiteni Samir Ujkani.

Në mbrojtje pritet të luajnë Fanol Perdedaj, Ilir Berisha, Alban Pnishi dhe Leart Paqarada.

Mesfushorët fundor janë Loret Sadiku dhe Eroll Zejnullahu.

Ndërsa më afër portës nga mesfushorët janë Mërgim Brahimi, Besart Halimi e Besart Berisha.

Në sulm i vetëm pritet të jetë super talenti i Manchester Cityt, Bersant Celina/GazetaOlle.