FOTO/ “Se Shqipëri m’dha Zoti dhe Shqipëri do të mbes”, parrulla “Plisave” dedikuar Kosovës

“Air Albania” gumëzhin nga brohorimat e tifozëve shqiptarë. Stadimi kombëtar është i stërmbushur në përballjen e sotme kundër Polonisë dhe kuqezinjtë nuk i kanë zhgënjyer aspak deri më tani. Nuk mund të mungonin edhe banderolat nga ana e tifozëve shqiptarë.

“Plisat“ kanë shpalosur një parrullë dedikuar Kosovës, në të cilën shkruhet: “Se unë jam Kosova që nga plumbi s’vdes. Se Shqipëri më dha Zoti dhe Shqipëri do t‘mbes“./Sport Ekspres/