Frizura e preferuar nga fëmijëria po e pushton botën e modës!

Frizura më e preferuar pa dyshim këto ditë janë gërshetat e thurura.

Gërshetat e thurura mirë, fillojnë në maje të kokës dhe lëshohen në dy gërsheta të holla në tërë gjatësinë e flokëve, transmeton Telegrafi.

Pa marrë parasysh gjatësinë e flokëve, ky trend i ri do t’ju mundësojë t’ju vërejnë të tjerët sapo të dilni nga shtëpia.

Prandaj, ju këshillojmë: kujtojini shkathtësitë e vjetra të thurjes së flokëve dhe pa u hamendur bartni trendin e ri nga mëngjesi deri në mbrëmje.

Gërshetat nuk janë vetëm për vajza të reja dhe vetëm për në shtëpi kur përtojmë të ngrihemi nga krevati, ato janë në modë dhe besojmë që edhe një kohë të gjatë do të vazhdojnë të jenë të adhuruara, sepse vërtet na pëlqejnë! /Telegrafi/rita-ora-braids

Desigual-Braided-Hairstyle-Spring-2016

thick-fishtail-braid-2016

CressidaBonas

Kim Kardashian wears sports tights under fur coat with braided blonde hair in NYC Pictured: Kim Kardashian Ref: SPL1226850 130216 Picture by: Jackson Lee / Splash News Splash News and Pictures Los Angeles:310-821-2666 New York: 212-619-2666 London: 870-934-2666 photodesk@splashnews.com

7a4dfdde990397c594277e57c1dc6cc1

3613-braided-pigtails-905x0-4