“Gjelat” favoritë për Euro 2016

Marc Wilmots beson se Franca është favorite në Kampionatin Evropian.

Përzgjedhësi i Belgjikës, Marc Wilmots beson se Franca është kombëtarja favorite për të fituar në Kampionatin Evropiane.

Ai tha se ata janë favoritë pasi luajnë në shtëpi, ndërsa insistoj se në mesin e favoritëve është edhe Belgjika.

“Ne jemi njëri nga gjashtë apo shtatë skuadrat që mund ta bëjmë, por Franca janë favoriti im më i madh. Ata luajnë në shtëpi dhe e kanë bërthamën e skuadrës të jashtëzakonshme, ia kam thënë edhe Didier Deschampsit këtë”, tha trajneri i Belgjikës, Wilmots. /Express/