Golashënuesi më i mirë i stinorit të vjeshtës me 8 gola ne Raiffeisen Super Ligën e Kosovës në futboll

Ka përfunduar stinori i vjeshtës në Raiffeisen Super Ligën e Kosovës në futboll, por edhe një takim të mbetet të zhvillohet të mërkurën, më 2 dhjetor ndërkmet Ferronikelit dhe Hajvalisë, që luhet në Pejë nga ora 13,00. Pas këtij takimi do të dihet saktësisht renditja përfundimtare e skuadrave të elitës së futbollit të Kosovës, por edhe lista e shënuesve.
Aktualisht, Kastriot Rexha, anëtar i Besës së Pejës është i pari në renditje me 8 gola të shënuar që përcillet nga Florim Bërbatovci i Lirisë dhe Blerand Kurtishaj/Trepça 89/, pasojnë Shend Kelmendi/Prishtina/ dhe Xhevdet Shabani/Drita/ me nga 6 gola e kështu me radhë.
SHËNUESIT MË TË MIRË NË RAIFFEISEN SUPER LIGËN E KOSOVËS NË FUTBOLL
8 GOLA
Kastriot Rexha              (Besa)
7 GOLA
Florim Barbatovci           (Liria)
Blerand Kurtishaj           (Trepça ’89)
6 GOLA
Shend Kelmendi              (Prishtina)
Xhevdet Shabani             (Drita)
5 GOLA
Liridon Fetahaj             (Liria)
Mentor Zhdrella             (Feronikeli)
Alban Shillova              (Drita)
Liridon Leci                (Hajvalia)
4 GOLA
Behar Maliqi, Mevlan Zeka  (Feronikeli)
Enis Zabërxha,             (Llapi)
Mendurim Hoti              (Feronikeli)
Taulant Dajaku             (Drenica)