Griezmann, objektivi kryesorë i Chelseas

Chelsea nuk po heq dorë nga ylli i Atletico Madridit, Antoine Griezmann

Objektivi kryesorë i trajnerit të ri të Chelseas, Antonio Contes për afatin kalimtar të verës është ylli i Chelseas, Antoine Griezmann, raporton Daily Mirror.

Selektori i Italisë po synon që me ekipin londinez ta aplikoj një sistem sulmues 4-2-4, ku Griezmann  do t’i kryente shumë punë, përcjell Express Conte po synon që në Chelsea t’i sjell edhe Javier Pastoren (PSG), Radja Nainggolan (Roma) dhe Leonardo Bonuccin (Juventus).