Humbet Klitschko !

Në njjë meq mjaft interesant dhe të balancuar për peshat e rënda, të llogaritur edhe si meqi i vitit i cili u zhvillua me shumë emocione sonte në Duseldorf të Gjermanisë ndërmjet Wladimir Klitschko dhe Tayson Fury, nxorri fitues Britanikun Tyson Fury.

Fury gjatë tërë meqit ishte mjaft provokativ dhe solli momente qesharake në ring. Pas dymbëdhjetë rundesh emocionuese, kampioni i botës në fuqi në peshat e rënda në kategoritë WBO, WBA dhe IBF Wladimir Klitschko humbi meqin duke dëshpruar shumë përkrahës të tij./ Gazeta Liria

schwergewichts-wm-wladimir-klitschko-vs-tyson-fury-im-live-ticker