ISIS? Ja çfarë po ndodh para ndeshjes Hamburg – Dortmund

Kanë mbetur më pak dy orë deri të fillimi i ndeshjes Hamburg – Borussia Dortmund, ndeshje kjo e vlefshme për kampionatin gjerman, Bundesligë.

Pas anulimit të ndeshjes miqësore Gjermani – Holandë, e cila ishte cak e një sulmi terrorist, autoritetet gjermane sonte nën masa të rrepta sigurie, kanë hapur dyert e stadiumit të Hamburgut.

Sipas asaj që raporton Bild, ekipet e sigurisë janë duke bërë kontrolle të mëdha tifozëve që po hyjnë në stadium, ndërsa kontroll e madhe i është bërë gjitha pjesëve të stadiumit, për të evituar çdo të keqe të mundshme, përcjell Indeksonline.

Ndeshja mes Hamburgut dhe Dortmundit, fillon nga ora 20:30.

dortmund

Gruaja