Ja çka ndodhë nëse e vendosni hudhrën në kavanoz dhe e tundni! (Video)

Hudhra përdoret si shtesë në ushqime.

Ajo është dëshmuar si aleat i mirë për shëndetin e njeriut, pasi shëron problemet me arterie, tensionin e lartë të gjakut, kolesterolin, sëmundjet e zemrës, si dhe është parandaluese e sulmit në zemër, transmeton “Zëri.info”.

Por, shumë njerëz përtojnë ta qërojnë atë. Video në vazhdim do t’ju tregojë si ta bëni këtë lehtë e shpejtë. /Zëri/