Ja dhe sa pikë i duhen Leicesterit për të fituar titullin, kurse këto janë ndeshjet e mbetura

Pas barazimit të Tottenhami ndaj West Bromit me rezultat 1-1, rruga për drejt titullit i është lehtësuar shumë Leicesterit.

Tani klubit të drejtuar nga Claudio Ranieri, i duhen vetëm edhe tre pikë.

Ndeshjet e mbetura të Leicesterit janë ndaj: Manchester Unitedit, Evertonit dhe Chelseat.

Aktualisht ‘Dhelprat’ kanë shtatë pikë më shumë se Spurs.