Ju prezantojmë me të fshehtën e portokallit

Portokallet janë një frut me shumë vlera ushqyese për organizmin pasi janë të pasura me Vitaminë C, me acid askorbik, me vitamin B6, flavonide dhe fibra.
Kur aplikohet si maskë në fytyrë, portokalli ndikon në largimin e yndyrës së tepërt nga lëkura duke e pastruar atë. Ndërkohë nga ana tjetër kur përzihet me mjaltë, kjo maskë e hidraton lëkurën në mënyrë perfekte.

Mënyra e përdorimit:
Përzieni lëngun e gjysëm kokrre portokalli me pak mjaltë dhe aplikojeni në fytyrë. Lejeni maskën të veprojë për 20 minuta e më pas shpëlajeni me ujë të vakët.

Me një përdorim tejet efektiv dhe të thjeshtë kjo maskë ju mban larg shpenzimeve të shumta. Ja vlen ta provoni .