Këto janë ndeshjet e mbetura të Barcës ,Realit dhe Atleticos

Lufta për titull në La Liga vazhdon të jetë edhe më e nxehtë pas fitoreve të tri skuadrave të para në renditje

Barca vazhdon të mbetet një pikë larg Real Madridit derisa së bashku me Atleticon kanë nga 82 pikë, ndërsa deri në fund të kampionatit kemi edhe tre ndeshje.

Më poshtë keni ndeshjet e mbetura të treshes pretendente për titull:

Ndeshjet e Real Madridit deri në fund të kampionatit: Real Sociedad (Mysafir), Valencia (Vendas) dhe Deportivo (Mysafir).

Ndeshjet e Barcelonës deri në fund të kampionatit: Betis (Mysafir), Espanyol (Vendas) dhe Granada (Mysafir).

Ndeshjet e Atletico Madridit deri në fund të kampionatit: Vallecano (Vendas), Levante (Mysafir) dhe Celta Vigo (Vendas). /Express/