Kh “Zhegra” nuk ka te ndalur

Ne javen e 12 te Superliges se Hendbolli te Kosovës  ne nje ndeshje mjaft atraktive Klubi i Hendbollit Zhegra e deklasoi  Trepqen me rezultat mjaft te thelle 43;23.

Me te dalluarit ne kete ndeshje ishin Alban Haziri 15  si dhe duhet vequar gardianin e Zhegres, Armir Agushi qe pothuajse ndali cdo gjuajtje te kundershtarit.

Pas kesaj fitore Zhegra ndodhet ne vendin e 5 ne tabel. /liria