Kjo është java e nxehtë që mund të vendosë shumëçka (FOTO)

Java e 28-të në Superligë që do të luhet në fundjavë, do të sjellë disa ndeshje shumë interesante dhe nxehta që edhe mund të vendosin shumë gjëra.

Gjithsesi, vëmendja më e madhe do të jetë te skuadrat që po luftojnë për mbijetesë në Superigë.

Prishtina e pret Dritën, kurse Vushtrria do të takohet me Lirinë.

Feronikeli do të udhëtojë drejt Mitrovicës për tu takuar me Trepçën 89’, kurse Hajvalia do të jetë mysafire e Istogut.

do të sjellë disa ndeshje interesante. Feronikeli  do të udhëtojë në ‘Riza Lushta’, ndërsa Hajvalia te Istogu.

Besa e Pejës do të jetë nikoqire e Llapit, kurse Gjilani i Drenicës./Infokusi.com/

Java e 28

E shtunë

Istogu – Hajvalia                  SSK

E diel

Trepça-89 – Feronikeli           SSK

Besa – Llapi                          SSK

Gjilani – Drenica

Vushtrria – Liria

Prishtina – Drita

(Të gjitha takimet zhvillohen nga ora 15:00)