Kur Rita Ora bënte audicione për Eurovizion (VIDEO)

Rita Ora mund aktualisht të vendosë fatin e talentëve të X Factor por ajo jo shumë kohë më pare ishte në të njëjtën pozitë vetë.

Në rrjetet sociale dhe disa portale ka nisur të qarkullojë një video ku ylli i hitit “Body On Me” ishte pjesë e audicioneve për festivalin e këngës Eurovizion 2009.

Rita shihet duke brohoritur për Andrew Lloyd Webber.

Vetëm 6 vjet më parë, Ora dukej shumë e njomë e cila humbi nga Jade Ewen që bazhdoi me “It’s my Time” në këtë garë, transmeton Klan Kosova.

rita-1_1447717838-5741201

24 vjeçarja kishte pranuar më parë se ajo ishte e kënaqur që Sugababes u zgjodh.

Duke folur për London Evening Standard, ajo tha: “Andrew Lloyd Webber ishte atje. Që në fillim unë kam thënë se çfarë po bëj këtu. Unë thjesht e këndova këngën time dhe u largova”.

Ajo ka treguar se më pas e kishin kërkuar agjentin e saj për të biseduar. /gazetaexpress/