Kush kë e zëvendësoi si futbollisti më i shtrenjtë i të gjitha kohrave [Foto]

Futbolli ka me miliona fansa dhe çdo ditë numri i tyre rritet. Sa më shumë tifoz të futbollit, aq më shumë para bëjnë clubet e futbollit dhe rrjedhimisht kanë më shumë para për t’i shpenzuar gjatë afatave kalimtare.

Sot t’i shpenzosh 50-80 milion euro për një lojtar të vetëm është thujase normale. Mirëpo jo githëherë ka qenë kështë. Tabloidi transfermarket ka publikuar listen e 18 lojtarëve, që përgjatë historisë e kanë thyer rekordin e tranferimit nga një klub në klubin tjetër me para.

Ja lista