LAJM I FUNDIT/ Tashmë është zyrtare, Carlo Ancelotti është trajneri i ri i Brazilit

Një lajm i fundit vjen nga Brazili. Federata e Futbollit në këtë vend zyrtarizoi Carlo Ancelotti si trajnerin e ri.

Tekniku me përvojë do të jetë trajneri i Brazilit duke e nisur nga Copa América 2024, që do të luhet midis qershorit dhe korrikut të atij viti në Shtetet e Bashkuara, pasi të përfundojë kontrata e tij me Real Madridin.

Deri atëherë Brazili do të drejtohet nga Fernando Diniz. Pasi kontrata e Ançelotit të përfundojë te Real Madrid do të ulet menjëherë në stolin e Brazilit. /Sport Ekspres/