LAJMI I FUNDIT: Përsëri gaz lotsjellës në Kuvend

Seanca e Kuvendit të Kosovës është ndërprerë, pasi deputetët të opozitës kanë hedhur sërish gaz lotsjellës.

Deputeti Haxhi Shala dhe Ismajl Kurteshi janë deputetët që kanë hedhur gazin lotsjellës.

Takimi i tre liderëve të opozitës ka përfunduar pa dhënë ndonjë detaj për media. Ndërkohë, deputetët e opozitës kanë filluar të hyjnë në sallën ku mbahet seancat.

Deputeti i Vetëvendosjes, Rexhep Selimi ka shkruar në facebook se pushteti “mirëpret” opozitën me forca speciale

“Sa n’panik janë”, ka përfunduar ai./telegrafi/