Lidhja e Historianëve të Kosovës kërkesë Lutfi Hazirit për ngritjen e shtatores së Idriz Seferit në Gjilan (Dokument)

Lidhja e Historianëve të Kosovës dhe Lidhja e Historianëve të Kosovës dega në Gjilan, kanë adresuar një kërkesë kryetarit të komunës së Gjilanit Lutfi Haziri për ngritjen e shtatores në qendër të qytetit të Gjilanit heroit të kombit Idiz Seferi transmeton Gazeta Liria.

Lidhja e Historianëve të Kosovës vlerëson se edhe Idriz Seferi është i pandashëm nga rruga e figurave kryesore të kombit si Hasan Prishtina, Bajram Curri e Isa Boletini dhe krahas tyre meriton t’i ngrihet një shtatore në qendër të qytetit të Gjilanit./ Gazeta Liria/

kerkesa1 kerkesa2