Luis Enrique dëshiron edhe më shumë

Trajneri i Barcelonës, Luis Enrique këmbëngul se ka vend për përmirësime të mëtejshme nga Blaugranasit pavarësisht fitores bomarduese 6-1 ndaj Romës që vulosi vendin e parë në Grupin E të martën.

‘Kur ju shihni lojtarët tuaj të kenë këtë argëtim jashtë fushës, ju jeni të lumtur”. ”Ne kemi marrë çdo lojë me seriozitet dhe nevojën për të ditur se kjo është pjesa më e rëndësishme e sezonit dhe do të jetë e rëndësishme për të krijuar këtë lloj presioni për të marrë rezultate të mira”. ”S’ka dyshim se ne mund të përmirësohemi në shumë gjëra. Në një sport kompleks si futbolli, ka gjithmonë vend për përmirësim. Ne jemi në një moment të mirë dhe ne duhet të marrim përparësi maksimale”, tha Enrique pas ndeshjes.