Messi dëshiron kalimin tek Arsenali?

Siq duket përfundimisht sulmuesi i Barcelonës, Lionel Messi do të largohet nga Camp Nou në drejtim të Ligës Premier, ku opsioni i preferuar i argjentinasit është Arsenali.

Pas problemeve me taksat me shtetin e Spanjës, Messi siq duket është lodhur nga kjo dhe kërkon transferimin tek Arsenali, para klubeve tjera. Megjithatë, kërkesat e tij janë marramendëse.

Siq shkruan Daily Mail, futbollisti më i mirë në botë kërkon një pagë javore prej 600 mijë eurosh në Emirates Stadium./veqsport.com/