Messi në rrezik?

Mjeku i Argjentinës, Homero Agostino i ka bërë me dije Barcelonës se Lionel Messi nuk është i gatshëm për ndeshjen ndaj Real Madridit.

Drejtuesit dhe tifozët e Barcelonës i kanë sytë kah Lionel Messi para përballjes me Real Madridin në El Calsicon e 21 nëntorit.

Ylli i përfaqësueses së Argjentinës sapo ka rikuperuar lëndimin e pësuar në ndeshjen ndaj Las Palmasit javë më parë, përcjell Express.

Por, mjeku i Argjentinës, Homero Agostino i ka bërë me dije Barcelonës se Messi nuk është i gatshëm për ndeshjen ndaj Realit.

“Unë mendoj se Messi nuk mund të luajë në El Classic. Nëse Messi rikthehet menjëherë në fushë rreziku për të është shumë i lartë”, ka deklaruar Agostino për Cadena Ser.

Ai u ka bërë me dije drejtuesve të ekipit nga Camp Nou se Messi nuk është i gatshëm të luajë në një ndeshjes siç është El Csaliso. /Express/