Milotit i rritet qmimi

Talenti i madh shqiptar Milot Rashica kushton hiq më pak se 700 mijë euro.

Këtë e thotë faqja e specializuar për transferime ‘ëëë.transfermarkt.com’ që e ka rritur çmimin e vushtrriasit nga 50 mijë në 700 mijë.

Ky çmim ka ardhur pasi lojtari është paraqitur shumë mirë në elitën e futbollit holandez ku përveç asistimeve ka shënuar tri herë.

Rashica është pjesë e Kombëtares së Shqipërisë për 21 vjeçar dhe pritet së shpejti të kaloj në atë të madhe