“Muja, Daku dhe Gjasula janë në planet tona”! Silvinjo tregon se pse i la jashtë: Dua të shoh edhe të tjerët, Manaj dhe Broja vijnë për herë të…

Silvinjo ishte në konferencën për shtyp, për të komentuar listën e Shqipërisë, përpara takimeve që kuqezinjtë do të kenë kundër Kilit dhe Suedisë, në miqësoret e këtij muaji. Trajneri i Kombëtares ka folur edhe sa i përket lënies jashtë të Dakut dhe Mujës.

“Daku dhe Muja jashtë? Ata janë të rëndësishëm për ne, së bashku me Gjasulën. Patjetër që i kemi në konsideratë dhe janë në planet tona. Por ne duhet të provojmë sa më shumë lojtarë në këtë moment. Nuk mund të marrim dot 30 lojtarë në këto ndeshje, duhet të marrim edhe të tjerët për t’i parë se çfarë mund të bëjnë. Kemi Manajn që vjen për herë të parë, kemi Brojën që vjen për herë të dytë, kemi Arbër Hoxhën që e kemi ndjekur prej kohësh”, tha Silvinjo. /Sport Ekspres/