Mustafa: Jemi të gatshëm për dialog me opozitën, vazhdojmë dialogun me Serbinë

Kryeministri Isa Musytafa ndëkaq në prononcimin e tij para gazetarëve bashkë me Sekretarin Kerry ka thënë se Qeveria është e gatshme për dialog me opozitën, por sipas tij, bisedime me palën serbe do të vazhdojnë.

“Edhe përkundër veprimeve të dhunshme  të opozitës për të kundërshtuar marrëvehshjet me Serbinën dhe demarkacionin, Qeveria është e vendosur të vazhdojë dialogun me Serbinë . Jemi të gatshëm për dialog me opozitën por kundërshtojmë dhunën” ka thënë ai./express/