Mustafa nis takimin me presidentin e Komisionit Evropian

Kryeministri i vendit, Isa Mustafa sapo ka filluar takimin me presidentin e Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker, në Bruksel.

Lajmin e ka bërë të ditur këshilltari i kryeministrit Sokol Havolli përmes një postimi në Facebook.

Lexoni postimin e plotë:

Sapo ka filluar takimi i kryeministrit të Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, me presidentin e Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker, në Bruksel.

Gjatë takimit, do të bisedohet për avancimin e proceseve integruese evropiane të Kosovës, për procesin e liberalizimit të vizave dhe për zhvillimet tjera.

Në takim është e pranishme edhe komisionerja e lartë e BE-së për Punë të Jashtme dhe Politika të Sigurisë / zëvendëspresidente e KE-së, Federica Mogherini.

13102680_10154036054262349_4327674936818976520_n

13012638_10154036054322349_6587933585550523730_n