NBA: LeBron James i pandalshëm

LeBron James ishte i pandalshëm në ndeshjen që mbrëmë Cleveland Cavaliers shenoi si nikoqe e Orlando Magic, James ndimoi Clevelandin drejt fitores se 11-të në NBA këtë kampionat duke shenuar 34 pikë dhe 15 asistime.

Cleveland filloi mire takimin ku qerekun e pare e permbylli me 2 pikë epërsi 29 : 27, edhe në qerekun e dytë Cleveland vazhdojë me formë të mirë ku në parket shkëlqeu James dhe pjesëlojën e parë e përmbylli me rezultat 59 : 55. Forma e mirë e Cleveland vazhdojë edhe në qerekun e tretë ku krijoj epërsi në këtë qerek deri në 16pikë e kjo epërsi ishte ajo e cila ia sjelli në fund fitoren e rradhës Cleveland.

Në ndeshjet tjera u arritën këto rezultate:

Charlotte Hornets : Sacramento Kings 127 – 122

Miami Heat : New York Knicks 95 – 78

Milwaukee Bucks : Detroit Pistons 109 – 88

Minnesota Timberwolves : Philadelphia 76ers 100 – 95

San Antonio Spurs : Phoenix Suns 98 – 84

Utah Jazz : Oklahoma City Thunder 89 – 111

/gazetaLIRIA/