Në Premier Ligë çdokush mund ta mposhtë çdokënd [foto]

Premier Liga shpesh cilësohet si liga më e mirë në botë dhe duket se në ligën angleze secili ekip mund ta mposhtë çdokënd.

Pas 13 ndeshjeve të këtij sezoni, një ekip e ka mposhtur tjetrin, kurse tjetri dikë tjetër, e kështu me radhë.

Çdo gjë filloi me fitoren e Aston Villas ndaj Bournemouthit ndërsa ky i fundit mposhti West Hamin. “Çekanët” pastaj mposhtën Liverpoolin kurse “Të kuqtë” mposhtën Stoke Cityn.

Serinë e këtij rekordi e mbylli Sunderlandi që javën e fundit mposhti Crystal Palacen.

Për më shumë shikojeni foton:

foto