Neymar dridh Barcelonën

Babai i Neymarit ka mohuar raportimet e mediave se sulmuesi brazilian kanë rënë dakord p[r vazhdimin e kontratës

ESPN Brazil ka raportuar se Neymar dhe Barcelona kanë rënë dakord për vazhdimin e kontratës deri në vitin 2021.

Por, Babai i Neymarit ka mohuar raportimet e mediave, derisa ka zbuluar se ende nuk kanë rënë dakord për vazhdimin e bashkëpunimit me ekipin nga Cmap Nou.

“Ne shpresojmë se Neymar do të rinovoj. Ai ende ka dy vjet në kontratën aktuale dhe tifozët mund të jenë të qetë gjatë kësaj periudhe kohore,” tha babai i Nyemarit.

“Ne tani do të fillojnë të bisedojmë , por ne ende nuk e dimë se kur. Ne do të flasim me Bartomeu”, ka theksuar ai.

Gjithashtu, babai i Neymarit ka mohuar raportimet e mediave se kanë pasor kontakte me drejtuesit e Real Madridit. /Express/

“Neymar është shumë i lumtur në Barcelonë, në mënyrë që njerëzit mund të pushojnë të qetë”, ka deklaruar babai i Neymarit. /Express/