Obama dhe Erdoğan takohen në Paris (VIDEO)

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Barak Obama si dhe Presidenti i Turqisë Recep Tayyıp Erdoğan janë takuar në Paris tv Francës, raporton Gazeta Liria.

Takimi i dy presidenteve është bërë gjatë Samitit të tUN Climate Change Summit OKB-së për ndryshimet klimatike i cili po mbahet në kryeqytetin e Francës në Paris.

Gjatë takimit poashtu kanë diskutuar edhe për ngjarjet e fundit që kanë ndodhur në Turqi, ku shteti Turk e rrëzoi avionin luftarak Rus i cili kishte hyrë në hapësirën ajrore turke dhe përkundër paralajmërimeve të shumta avioni nuk ishte larguar nga zona ajrore turke, ku si rezultat i rrëzimit të avionit, një pilot rus kishte mbetur i vdekur, raporton Gazeta Liria.

Pas këtas ngjarjeje raportet Turko-Ruse janë acaruar tej mase. /Gazeta Liria/